Доступність посилання

ТОП новини

У ЄС вітають нові заходи інтеграції ромів у Франції


Французька поліція виганяє табір ромів у місті Вілюрбен біля Ліона, фото 9 серпня 2012 року
Європейська комісія привітала сьогодні оголошення Франції про ухвалені там нові заходи інтеграції ромів.

Як заявив речник Єврокомісії Олів’є Баї, там високо оцінили «конструктивний дух» уряду Франції, з яким він шукає вихід зі становища, і його бажання співпрацювати в цьому з органами ЄС та іншими державами.

Учора уряд Франції оголосив нові заходи, які мають на меті інтеграцію ромів. Серед них – скасування одного з податків, який дотепер робив наймання ромів на працю невигідним для працедавців, а також розширення переліку робіт, на які можна наймати громадян Румунії і Болгарії, звідки й походить більшість ромів, які нині живуть у Франції.

Франція останніми роками зазнає значної критики через поліційні акції проти ромських таборів і депортації ромів до країн їхнього походження, хоча ті як громадяни країн ЄС мають право жити у Франції.

За оцінками, нині у Франції живе від 15 до 20 тисяч ромів, у першу чергу громадян Румунії і Болгарії, які переселилися туди останніми роками, головно після вступу цих двох країн до Євросоюзу 2007 року, і живуть у нелегальних таборах по всій території Франції.

Громадяни Румунії і Болгарії, за умовами вступу цих країн до ЄС, нині ще зазнають тимчасових обмежень у працевлаштуванні в деяких із країн Євросоюзу.
XS
SM
MD
LG