Доступність посилання

ТОП новини

Росія вимагає пояснень через британський «список Магнітського»


Посол Росії в Великій Британії Олександр Яковенко має намір у понеділок вимагати у британського Міністерства закордонних справ пояснень із приводу візових обмежень за так званим «списком Магнітського» щодо посадовців, як вважають, причетних до смерті російського юриста Сергія Магнітського, повідомила в неділю прес-служба російського посольства в Лондоні.

Приводом стала публікація в неділю в британському виданні The Sunday Times, що міністр внутрішніх справ Великої Британії Тереза Мей передала британському посольству в Москві список із 60 російських посадовців, яким рекомендовано відмовляти в британських візах.

За повідомленнями в російських засобах інформації, в посольстві Великої Британії в Москві відмовилися коментувати це.

Про запровадження такого списку в Великій Британії вже повідомляли майже рік тому, але, як виглядає, тоді та інформація не підтвердилася, а йшлося лише про укладення списку, без накладення на той час заборони на в’їзд переліченим у ньому.

Так званий «список Магнітського» з 60 російських посадовців вперше уклали у США ще 2010 року; автор американського списку сенатор Бенджамін Кардін додав до кожного прізвища опис ролі, яку посадовець, за даними Кардіна, відіграв у смерті Магнітського. Затвердження цього списку за законопроектом, відомим як «акт Магнітського», в Конгресі США триває досі. Тим часом Державний департамент США власним рішенням запровадив санкції щодо частини російських посадовців із того списку, але не щодо всіх 60; Росія відповіла на це своїми заборонами.

Сергій Магнітський, російський юрист, який працював для західного інвестиційного фонду Hermitage Capital, помер у 2009 році в слідчому ізоляторі в Москві у віці 37 років від серцевих проблем. Російські правозахисники стверджують, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан його здоров’я, щоб змусити його замовкнути.

Магнітський потрапив за ґрати, звинувачений у розробці схеми уникнення російських податків для свого замовника, фонду Hermitage Capital. Йому висунули це звинувачення по тому, як юрист заявив, що встановив цілком протилежне: за його даними, суму в 230 мільйонів доларів, що її фонд уже сплатив як податки, викрали з російського бюджету посадовці Міністерства внутрішніх справ Росії, податкової адміністрації та інших державних органів.
XS
SM
MD
LG