Доступність посилання

ТОП новини

В Білорусі звільнили опозиціонера Сергія Коваленка


Сергій Коваленко після звільнення
У Білорусі з колонії міста Могилева звільнений опозиціонер, член Консервативно-християнської партії «Білоруський народний фронт» Сергій Коваленко. Він уже прибув у своє рідне місто Вітебськ, повідомляє кореспондент Радіо Свобода. Сергія Коваленка на вокзалі зустрічали не тільки родичі, а й велика кількість співробітників спецслужб у цивільному.

Коваленко був затриманий рівно через рік після президентських виборів в Білорусі – 19 грудня 2011 року. Його звинуватили в ухилянні від відбування покарання у вигляді обмеження волі. Опозиціонер був покараний у травні 2010 року за вивішування історичного біло-червоно-білого прапора на головній новорічній ялинці Вітебська. Суд вирішив, що Сергій Коваленко систематично порушує домашній режим і в лютому поточного року засудив його до 2 років і 1 місяця позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії загального режиму. На знак протесту Коваленко оголосив голодування, яке тривало близько двох місяців з невеликими перервами.

В кінці червня під тиском адміністрації колонії Коваленко написав на ім'я президента Білорусі Олександра Лукашенка прохання про помилування, в якому, однак, уточнювалося, що опозиціонер не вважає себе винним у чому-небудь.
XS
SM
MD
LG