Доступність посилання

ТОП новини

НАТО обіцяє допомагати Афганістанові і після відходу міжнародних військ


Хамід Карзай (п) і Андерс Фоґ Расмуссен (л) на прес-конференції в Кабулі 18 жовтня 2012 року
Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен заявив у четвер, перебуваючи в Кабулі, що міжнародна спільнота сповнена рішучості далі допомагати Афганістанові перебрати на себе повну відповідальність за безпеку в країні і після закінчення бойової місії міжнародних військ 2014 року.

За його словами, мета Північноатлантичного союзу – щоб Афганістан зміг стати на власні ноги, але Афганістан не залишиться наодинці в цьому.

Виступаючи на прес-конференції після переговорів із президентом Афганістану Хамідом Карзаєм, керівник НАТО додав, що Північноатлантичний союз уже погодився запропонувати Афганістанові нову місію для навчання, допомоги й порад афганським силовим структурам після 2014 року, коли в країні закінчать діяльність нинішні Міжнародні сили сприяння безпеці. При цьому він наголосив, що нова місія була б небойовою.

Хамід Карзай, зі свого боку, заявив, що силові структури його країни готові і охочі перебрати повну відповідальність за безпеку в усьому Афганістані й раніше від 2014 року, якщо міжнародні сили під командуванням НАТО вирішать прискорити передачу цієї відповідальності.

Делегація Північноатлантичної ради, найвищого органу НАТО, на чолі з Расмуссеном також зустрічається в четвер у Кабулі з представниками уряду, парламенту і силових структур Афганістану і представниками міжнародної спільноти в цій країні.
XS
SM
MD
LG