Доступність посилання

ТОП новини

У вибуху в Лівані гине працівник спецслужб, який розслідував убивство Харірі


Рятувальні роботи на місці вибуху в Бейруті 19 жовтня 2012 року
Серед не менш як восьми людей, які загинули в п’ятницю в потужному вибуху у столиці Лівану Бейруті, є й один із чільних працівників служб безпеки, повідомили державні засоби інформації.

Загиблий голова Сил внутрішньої безпеки генерал Вісам аль-Хасан був відомий тим, що свого часу розслідував справу про вбивство прем’єр-міністра Лівану Рафіка аль-Харірі 2005 року і дійшов висновку, що до нього причетні влада сусідньої Сирії і ліванський шиїтський рух «Хезболла»; ті заперечили таку причетність.

Вісам аль-Хасан, архівне фото
Вісам аль-Хасан, архівне фото
Крім того, Вісам аль-Хасан нещодавно викрив замах, через причетність до якого арештували ліванського політика, пов’язаного з президентом Сирії Башаром аль-Асадом.

Син Рафіка аль-Харірі, теж колишній прем’єр-міністр Лівану Саад аль-Харірі звинуватив Башара аль-Асада в убивстві Вісама аль-Хасана.

Мотиви вибуху, що стався біля будівлі партії «Ліванські фаланги» («Катаїб»), яка об’єднує головно ліванських християн-маронітів, у переважно християнському районі Ашрафія на сході Бейрута, ще не відомі.

Вибух стався в час глибоких суперечностей у Лівані щодо ставлення до кризи в сусідній Сирії. Частина ліванських політичних сил, головно шиїти, підтримує владу президента Сирії Башара аль-Асада, який із його оточенням належить переважно до алавітів, течії шиїтського ісламу. Інша частина, серед якої й партія «Катаїб», а також ліванські суніти, належить до супротивників влади Сирії і підтримує сирійських повстанців.
XS
SM
MD
LG