Доступність посилання

ТОП новини

У Коломиї відкрили парк скульптур «Сім чудесних писанок»


Оксана Островська
Поряд з єдиним у світі музеєм писанкового розпису в Коломиї на Івано-Франківщині відкрили парк скульптур, об’єднаних ідеєю писанки.

Ідея його створення належить молодій коломийській журналістці Оксані Островській, яка стала переможцем всеукраїнського конкурсу серед обдарованої молоді і отримала грант Президента України – понад 70 тисяч гривень.

Свій проект 25-річна журналістка назвала «Сім чудесних писанок». Вона стверджує, що це єдиний в Європі такий парк «писанкових скульптур» з каменю, і лише в Канаді є схожий парк, де зібрані писанки-яйця.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, протягом трьох тижнів у Коломиї проходив симпозіум скульпторів-каменярів з Запоріжжя, Вінниці, Львова, Івано-Франківська, Коломиї. Вони виготовили сім скульптур. Ще одну скульптуру зробили студенти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, її встановили на території Коломийського педагогічного коледжу.

«У кожній роботі відображена писанка, але не як розписане яйце, а як символіка зародження життя», – наголошує Оксана Островська.

Кожна зі скульптур має свою назву та ідею: «Матір долі», «Народження», «Мелодія надій», «Початок», «Хранитель традицій», «Нерозлучники», «Писанкові діти – квіти писанкові» і навіть «Кура-чубатура». Планують також видати двомовний каталог з фотографіями цих робіт.

Роботи виготовлені з каменю, привезеного з Львівщини.

До створення парку скульптур долучилися також благодійники, підтримала ідею районна та обласна влада. Вважають, що він стане ще однією туристичною атракцією в Коломиї, брендом якої є писанка.
XS
SM
MD
LG