Доступність посилання

ТОП новини

Сім стрічок про кохання від «Сонячного зайчика»


Київ – Сім повнометражних стрічок європейських та американських режисерів про ЛГБТ-спільноту показують цього року на кінофестивалі «Молодість». Дехто із митців-гостей заходу зауважує, що здивувався, отримавши запрошення, оскільки навколо гей-спільноти в Україні склалася «непроста політична ситуація».

Історія британського музиканта, який після смерті дружини проходить низку пластичних операцій, щоб стати повністю на неї схожим, документальна стрічка про СНІД у Сан-Франциско та кілька психологічних драм увійде до програми ЛГБТ-фільмів «Сонячний зайчик» на кінофестивалі «Молодість».

Польську стрічку «Секрет» Пшемислава Войчешека вперше показували цього року на фестивалі у Берліні. За словами режисера, там її сприйняли доволі прихильно, попри малобюджетність – держава не дає грошей на такі «сміливі» проекти, тому фільм знімали власним коштом. Головний герой стрічки травесті-танцівник, який намагається впоратися із минулим своєї сім’ї у часи Голокосту.

Головний герой – аутсайдер цього суспільства, який дізнається про злочини, які коїлись до тих, хто був аутсайдером 70 років тому
Пшемислав Войчешек
«Звичайно, є паралелі. Головний герой – аутсайдер цього суспільства, який дізнається про злочини, які коїлись до тих, хто був аутсайдером 70 років тому. Ці явища резонують у стрічці, ви це відчуєте», – переконує Войчешек.

«Люди почнуть боятися виявляти те, що для них є нормою»

Німецький режисер Діемо Кеммезіс привіз до Києва «Невимовну любов», історію двох закоханих, які бояться суспільного осуду, однак знаходять в собі сили подолати цей страх. Говорить: знаючи про події в Україні навколо законопроекту щодо заборони пропаганди гомосексуалізму, здивувався, отримавши запрошення на фестиваль.

«Я не знаю, що цей закон дійсно означає для України і як люди на нього відреагували, однак поки я був тут, відчув, що люди почнуть боятися виявляти те, що для них є нормою. Усі ці дискусії – відкидання цієї країни назад років на п’ятдесят», – вважає режисер.

Раніше це був окремий конкурс, а цього року вирішили зосередитися на якості показів. Можливо, наступного року конкурс відновиться
Вікторія Лещенко
«Молодість» – другий у світі кінофестиваль після Берлінського, у якого є програма ЛГБТ-фільмів. «Сонячний зайчик» існує вже тринадцять років, викликаючи зацікавлення не тільки ЛГБТ-спільноти, а й значно ширшого кола українських та іноземних глядачів, зауважує координатор програми Вікторія Лещенко. «Раніше це був окремий конкурс, тобто окреме журі було, окремий приз, а цього року вирішили зосередитися на якості показів, – зазначає вона.– Можливо, наступного року конкурс відновиться».

Покази триватимуть до 28 жовтня у кінотеатрі «Жовтень».
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG