Військово-Морські сили України поступово відновлюють. У цьому запевнив міністр оборони Дмитро Саламатін, говорячи про завершення ремонту корабля «Переяслав». Це малий розвідувальний корабель, який базується на військово-морській базі у місті Очакові. «Переяслав» ремонтували на суднобудівному заводі у Миколаєві. Відновлювали, зокрема, механічну частину. Дмитро Саламатін повідомив, що нині для ВМС України ремонтують два десятки бойових кораблів, катерів і суден забезпечення.
Перший командувач Військово-Морських Сил України, віце-адмірал Борис Кожин зазначив, що загалом, незважаючи на складності, у стані українського бойового флоту є все-таки і позитивні зміни.
Нарешті бодай трошечки щось рухається і наші кораблі починають займати свої позиціїБорис Кожин
«На тобі, Боже, що нам негоже»
Зі свого боку, експерт Григорій Перепелиця теж відзначає зрушення на краще для українських ВМС. Але дуже скромне фінансування не може дозволити радикально поліпшити становище. І хоча зараз бойові кораблі ремонтують активніше, все одно на практиці 90% військової техніки та озброєння ВМС України є застарілим. І межа, до якої модернізація флоту ще могла дати належний ефект, уже позаду. (До речі, той же «Переяслав» спустили на воду понад чверть століття тому. І це ще не найгірший показник. Єдину субмарину в українському ВМС спустили на воду 42 роки тому).
Григорій Перепелиця вважає, що для того, щоб ВМС України вийшли на належний рівень, треба запроваджувати кораблебудівну програму, а не обмежуватися модернізацією зношеної техніки.
Ми були на межі втрати ВМС як виду Збройних Сил України. Навіть, якщо взяти такі відносно нові кораблі, як «Гетьман Сагайдачний» (фрегат, флагман ВМС України), вони вже вичерпали свій ресурсГригорій Перепелиця
Загалом до складу Військово-Морських сил України входять нині вісім бойових кораблів (маються на увазі ракетні катери, корвети і фрегат, які перебувають зараз у строю). Є у ВМС України і один підводний човен – той самий, який спустили на воду в 1970 році. Субмарину «Запоріжжя» ремонтували упродовж десятиліття, цього року він здійснив пробне занурення – перше за майже 20 років. Мають ВМС України і один ракетний крейсер, але він небоєздатний.
25 жовтня у Києві, на «Заводі «Ленінська кузня», відбудеться закладка головного броньованого артилерійського катера «Гюрза-М» для Військово-Морських сил України.