Доступність посилання

ТОП новини

США і Євросоюз закликають Боснію активніше рухатися в бік ЄС та НАТО


Міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини Златко Лаґумджія вітає Гілларі Клінтон в аеропорту Сараєво, 29 жовтня 2012 року
Держсекретар США Гілларі Клінтон і верховний представник ЄС із зовнішньої політики Катрін Аштон сьогодні планують разом відвідати Боснію і Герцеговину.

Очікується, що високопосадовці США і ЄС зустрінуться з лідерами країни, щоб закликати до активнішого здійснення реформ і зближення з ЄС, а також можливого членства в НАТО.

Аналітики кажуть, що інтеграція Боснії і Герцеговини до європейських і євроатлантичних структур затримується через розбіжності між мусульманською, сербською та хорватською громадами країни. Напруженість зберігається через 17 років після закінчення війни.

Клінтон і Аштон також планують спільно відвідати Сербію і Косово. Вони прагнуть заохотити продовження примирення і реформ для можливого членства цих країн у ЄС.

США і більшість країн Євросоюзу визнали ухвалену 2008 року декларацію про незалежність Косова від Сербії. Белград продовжує виступати проти незалежності своєї колишньої автономії.
XS
SM
MD
LG