Доступність посилання

ТОП новини

Офіційна Москва вимагає від Вашингтона гарантій щодо ПРО


Віце-прем’єр російського уряду Дмитро Рогозін
Москва не вірить у те, що американська система протиповітряної оборони не націлена проти Росії, заявив віце-прем’єр російського уряду Дмитро Рогозін.

Він сказав, що необхідні не слова, а гарантії в питаннях ПРО. Серед таки гарантій Дмитро Рогозін назвав надання інформації про технічні дані ракет-перехоплювачів, які будуть встановлюватися в районах позиціонування американської протиракетної системи.

За словами Рогозіна, «поки що ті технічні параметри систем, які планується розмістити у північних європейських морях і на континенті (і про які заявлено), такі, що вони здатні збивати і важкі міжконтинентальні ракети, які є основою стратегічного ядерного потенціалу Росії».

Заступник голови МЗС Росії Сергій Рябков, коментуючи вимогу Москви до Вашингтона надати письмові гарантії того, що ПРО США не націлена проти Росії, сказав, що в цьому документі має перераховуватися набір узгоджених військово-технічних критеріїв, на основі яких можна самостійно зробити висновок, що зобов’язання не порушуються.

Барак Обама, переобраний президентом США на другий термін, у березні цього року сказав тодішньому російському президентові Дмитру Медведєву, що після виборів він буде більш гнучким у питаннях ПРО. Бесіда випадково стала надбанням громадськості через те, що техніки не вимкнули мікрофон.
XS
SM
MD
LG