Доступність посилання

ТОП новини

Суд відхилив позов опозиції про проблемний округ у Первомайську


ОВК 132, Первомайськ, 1 листопада 2012 року
Київ – Голова ради Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк ініціює початок консультацій з партіями «Свобода» та УДАР про відмову від депутатських мандатів, отриманих за результатами парламентських виборів, а також проведення дострокових виборів до Верховної Ради. Про це він повідомив після того, як Київський апеляційний адміністративний суд відхилив позов опозиції щодо скасування постанови Центрвиборчкому про неможливість встановити результати голосування у Первомайську Миколаївської області. Яценюк наголосив, що суд виносить абсолютно ідентичні рішення за позовами кандидатів від опозиції в різних одномандатних округах, що, на його думку, засвідчує відсутність справедливої судової системи в Україні.

До Центральної виборчої комісії з округу № 132 були подані сфальсифіковані протоколи, заявив у суді один із лідерів об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк. За його словами, Центрвиборчком має намір винести рішення про результати голосування в окрузі на підставі комплекту сфальшованих протоколів. Тому Яценюк вимагав витребувати всі оригінали чи завірені копії протоколів.
33 дільничні виборчі комісії мають два комплекти протоколів. Один комплект протоколів встановив перемогу Корнацького. Інший комплект написаний однією людиною. Всі підписи під ним сфальшовані
Арсеній Яценюк

«33 дільничні виборчі комісії мають два комплекти протоколів. Один комплект протоколів, який є у кожної з партій, кожного члена ОВК, який встановив перемогу кандидата від опозиції Корнацького. Є інший комплект протоколів, який принесли до Центральної виборчої комісії. Він написаний однією людиною. Всі підписи під ним сфальшовані, всі цифри сфальшовані, і на підставі саме цих протоколів Центральна виборча комісія хоче винести рішення щодо передачі перемоги панові Травянку», – заявив Яценюк.

У суду не було запитань до відповідача?

Утім, суд відхилив клопотання щодо витребування протоколів у ЦВК. Так само суд проігнорував наполягання Яценюка на тому, щоб у засіданні були присутні представники Центрвиборчкому, які, за його словами, «системно не приходять на суди». Ухвалу оголосив суддя Олександр Шостак:

«Суд, порадившись на місці, ухвалив: розглядати справу за відсутності представника відповідача, оскільки він належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи».

Представники ЦВК участі в таких засіданнях не беруть – Магера

У Центральній виборчій комісії також вважають, що судові не потрібні оригінали протоколів, оскільки вони мають бути тотожними до будь-яких інших примірників чи копій.

Крім того, зі слів заступника голови ЦВК Андрія Магери випливає: у комісії не згодні з тим, що суд вважає Центрвиборчком відповідачем у справі.

В усіх судових процесах, де Центральна виборча комісія була не позивачем чи відповідачем, а третьою стороною, представники ЦВК участі в таких засіданнях не брали
Андрій Магера

«В усіх судових процесах, де Центральна виборча комісія була не позивачем чи відповідачем, а третьою стороною, представники ЦВК участі в таких засіданнях не брали. Тим більш, беручи до уваги моменти саме політичні, щоб не було якихось звинувачень на адресу ЦВК у прихильності до тієї чи іншої політичної сили», – сказав Магера.

Опозиція подала позови по всіх проблемних округах – Яценюк

Арсеній Яценюк нагадав, що опозиція подала позови по всіх проблемних округах, де перемога кандидатів від об’єднаної опозиції підтверджується протоколами дільничних виборчих комісій. За його словами, «Батьківщина» звернеться до Європейського суду з прав людини з позовом щодо встановлення справедливих результатів голосування у п’яти мажоритарних округах.

У 132-му окрузі в Первомайську Миколаївської області за перемогу змагалися Віталій Травянко – кандидат від Партії регіонів, і кандидат від Об’єднаної опозиції Аркадій Корнацький. Суд визнав Травянка переможцем у цьому окрузі. Згідно з даними ЦВК, його підтримали майже 40% виборців.

2 листопада Миколаївський окружний адміністративний суд ухвалив рішення про перерахунок голосів по округу № 132 у залі суду. Наступного дня ОВК провела своє засідання й затвердила результати голосування. ЦВК прийняла для аналізу протокол ОВК № 132 про результати голосування.

  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG