Доступність посилання

ТОП новини

Суд у справі Луценка відмовив у відведенні прокурорів


Юрій Луценко
Апеляційний суд Києва сьогодні відмовив у клопотанні колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, який просив про відведення прокурорів.

У рішення, яке суддя зачитав після перерви, пояснюється, що підстави, на основі яких Луценко просив про відвід сторони обвинувачення, не є обґрунтованими.

За словами екс-міністра, прокурори Дмитро Лобань і Євген Зінченко, на його думку, не можуть представляти держобвинувачення у цій справі, тому що раніше в суді неодноразово висловлювали позицію про законність його арешту, в той час як Європейський суд з прав людини визнав цей арешт незаконним.

Водночас Апеляційний суд заявив, що сумніватися в неупередженому ставленні прокурорів, виходячи з рішення Європейського суду, немає підстав.

Після цього в суді виступила сторона обвинувачення, яка попросила залишити в силі рішення Печерського суду Києва щодо Луценка.

17 серпня цей суд засудив колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка до двох років обмеження волі за службову недбалість, допущену при продовженні терміну стеження в рамках розслідування кримінальної справи за фактом отруєння кандидата в Президенти Віктора Ющенка.

Напередодні Страсбурзький суд не став переглядати вирок у справі Луценка, залишивши чинним своє рішення про те, що арешт колишнього міністра був необґрунтованим.

Радіо Свобода веде пряму трансляцію з засідання суду.
XS
SM
MD
LG