Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція поставила вимогу перед групою з підготовки першої сесії


Опозиція вимагає від підготовчої депутатської групи з організації та проведення першої сесії Верховної Ради нового скликання розробити проект постанови для забезпечення персонального голосування депутатів. Про це під час засідання групи заявив представник «Батьківщини» Андрій Кожем’якін.

«Це наша вимога і позиція трьох опозиційних сил», – сказав він.

Кожем’якін наголосив, що від кожної політичної сили має бути виділено по одній особі, які б спільно напрацювали відповідний документ.

За його словами, ця постанова має бути проголосована першим питанням на першому засіданні нового парламенту, «а потім уже голова парламенту має обиратися саме персональним голосуванням».

Кожем’якін додав, що робота «Батьківщини», УДАРу і «Свободи» у підготовчій групі надалі залежатиме від вирішення цього питання. На засіданні групи відбулася бурхлива суперечка щодо цієї пропозиції.

Сьогодні підготовча депутатська група, яка відповідає за організацію роботи Верховної Ради нового скликання, розпочала обговорення регламенту своєї роботи.

Одним із питань сьогоднішнього засідання є обрання голови підготовчої депутатської групи. Представник Партії регіонів, перший віце-прем’єр Андрій Клюєв запропонував кандидатуру нинішнього спікера парламенту Володимира Литвина. Водночас цю пропозицію так і не обговорили, оскільки опозиціонери надалі наполягали на задоволенні своїх пропозицій.

Парламентські вибори відбулися в Україні 28 жовтня. До Верховної Ради були обрані 445 народних депутатів. У п’яти одномандатних округах ЦВК визнала неможливим встановити результати виборів, а Верховна Рада рекомендувала призначити повторні вибори в цих округах. Перше засідання новообраного парламенту має відбутися не пізніше ніж 17 грудня.
XS
SM
MD
LG