Доступність посилання

ТОП новини

Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт дружини колишнього президента Кот-д’Івуару


Міжнародний кримінальний суд повідомив сьогодні, що видав ордер на арешт дружини колишнього президента Кот-д’Івуару Лорана Ґбаґбо Сімон Ґбаґбо. Ордер, про який оголосили лише нині, був виданий іще 29 лютого.

Сімон Ґбаґбо звинувачують у низці злочинів проти людяності, скоєних у час минулорічної післявиборчої кризи в її західноафриканській країні, зокрема, у причетності до вбивств, зґвалтувань тощо. Ці події, за даними звинувачення, сталися в перебігу насильства, яке охопило Кот-д’Івуар після відмови колишнього президента Лорана Ґбаґбо визнати результати президентських виборів попереднього року, які він програв. Під час тих заворушень загинуло понад три тисячі людей.

Лоран Ґбаґбо вже перебуває в ув’язненні Міжнародного кримінального суду в нідерландській Гаазі, де його судять за схожими звинуваченнями.

Він став першим колишнім головою держави, якого цей суд притягнув до відповідальності. А Сімон Ґбаґбо, як вважають, стала першою жінкою, якій висунув звинувачення Міжнародний кримінальний суд за десять років свого існування.
XS
SM
MD
LG