Доступність посилання

ТОП новини

Бюджет АПК на наступний рік більш як на 2 мільярди менший від цьогорічного – депутат


Зведений бюджет сільського господарства на наступний, 2013 рік Верховна Рада затвердила на рівні 14 мільярдів 64 мільйонів 293 тисяч гривень, повідомив Радіо Свобода народний депутат від Партії регіонів Григорій Смітюх.

За його словами, це на більш ніж на 2 мільярди гривень менше від бюджету АПК на 2012 рік.

Як пояснив депутат, зменшилась кількість програм, які держава підтримувала, зокрема, припинено підтримку програми будівництва оптових ринків, яка фінансувалася два роки, зменшено програму підтримки будівництва ферм, практично знято державну підтримку виноградарства та садівництва тощо.

Міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк заявляв сьогодні, що його міністерство буде ініціювати перегляд у січні-лютому ухваленого державного бюджету на 2013 рік у частині фінансування основних програм підтримки сільгоспвиробників. За його словами, ця ініціатива погоджена з Прем’єр-міністром Миколою Азаровим.

Присяжнюк зауважив, що насамперед ітиметься про перегляд фінансування програм розвитку кооперативів, сімейних ферм, будівництва овочесховищ, садівництва, компенсації відсотків за кредитами. Передбачена в бюджеті, як він ухвалений нині, фінансова підтримка програм АПК є мізерною, наголосив міністр.

Президент Віктор Янукович, зі свого боку, вже заявив, що бюджет-2013 може бути відкоригований, але вже за підсумками першого кварталу.
XS
SM
MD
LG