Доступність посилання

ТОП новини

У ЄС схвалили нові банківські правила і новий транш допомоги Греції


Засідання міністрів фінансів країн ЄС у Брюсселі, фото з першого дня зустрічі 12 грудня 2012 року
Міністри фінансів 17 країн Європейського Союзу, які користуються спільною валютою євро, схвалили сьогодні на своїй зустрічі у Брюсселі давно очікуване надання Греції нового траншу міжнародної фінансової допомоги.

Як заявив комісар ЄС із економіки Оллі Рен, рішення надати Греції цю частину допомоги завершило багатомісячний період непевності для цієї країни.

Суму у 34,3 мільярда євро Греція має отримати вже наступними днями. Загалом за нинішнім рішенням Греція отримає в період до березня наступного року близько 49,1 мільярда євро після того, як напередодні виконала цілу низку суворих вимог міжнародних позикодавців.

Міністри також узгодили нові правила банківського нагляду в зоні євро, які мали б почати діяти з березня 2014 року. Єврокомісар із питань внутрішнього ринку і послуг Мішель Барньє назвав це рішення першим значним кроком до створення банківського союзу.

Міністр фінансів Великої Британії Джордж Осборн заявив, що домовленість захистить також інтереси тих країн ЄС, які не мають наміру входити до банківського союзу.

За цією домовленістю, не менш як 150 найбільших європейських банків мають перейти під безпосередній нагляд Європейського центрального банку.

Домовленість іще мають схвалити також керівники урядів чи держав країн Євросоюзу, які починають свій дводенний саміт у Брюсселі сьогодні ж. Потім домовленість мають ратифікувати Європейський парламент і парламенти деяких із країн-членів, перш ніж вона зможе набути чинності.
XS
SM
MD
LG