Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники: Україна має забезпечити незалежність судів


Під час головування в ОБСЄ у 2013 році Україна повинна поліпшити ситуацію із захистом прав людини всередині країни. Необхідно забезпечити незалежність судів, припинити політично вмотивовані переслідування і переслідування правозахисників, ухвалити закон про свободу мирних зібрань, який відповідає демократичним стандартам. Ці вимоги до Києва озвучили нині представники Коаліції правозахисних організацій України.

Як відзначила координатор Коаліції Олександра Матвійчук, в Україні тривають переслідування політичної опозиції і громадських активістів, побільшало фактів застосування вибіркового правосуддя і порушення прав правозахисників. Це може додати проблем Україні при її головуванні в ОБСЄ, оскільки Організація одним зі своїх завдань визначає захист прав людини і підтримку громадянського суспільства.

Матвійчук також навела найбільш кричущі приклади порушення прав громадських активістів і правозахисників у країні: «Суд досі розглядає резонансну справу правозахисника з Луганська Юрія Косарєва, який захищав права найманих робітників підприємства «Успенський кар’єр». Косарєва побили міліціонери у під’їзді власного будинку. Не розслідувана справа Ростислава Шапошникова, керівника організації «Дорожній контроль». Апогеєм безкарності стало убивство відомого дніпропетровського еколога Володимира Гончаренка, видавця газети «Еко-безпека».

Свої рекомендації правозахисники передали керівництву МЗС, яке відповідатиме за головування України в ОБСЄ, та до Ради міністрів закордонних справ Організації, які до кінця цього року мають узгодити з Україною пріоритети її головування у 2013 року.
XS
SM
MD
LG