Доступність посилання

ТОП новини

У Москві та інших російських містах проходять «Марші свободи»


Сьогодні в багатьох російських містах відбуваються «Марші свободи». Московська влада не дала дозволу на проведення маршу 15 грудня. У відповідь на це ряд активістів заявили, що прийдуть гуляти в центр міста, покласти квіти до Соловецького каменя на Луб’янській площі.

Наприклад, координатор «Лівого фронту» Сергій Удальцов сказав: «Особисто я прийду 15 грудня о 15.00 на Луб’янську площу. Як вільний громадянин Росії. І ніхто мені це заборонити не може». У Москві напередодні акції центр міста взято під посилений контроль поліції.

«Марш свободи» також проходить в Єкатеринбурзі, Челябінську, Пермі, Омську, Волгограді, Курську, Самарі, Калінінграді та інших містах Росії.

26 листопада координаційна рада російської опозиції вирішила 15 грудня провести опозиційну ходу Москві. Організатори планували 15 грудня провести наймасовішу акцію протесту громадянських сил за останній час. Передбачалося, що, окрім Москви, акція протесту може пройти у 50-60 містах Росії.

Незгодні з черговою перемогою партії влади «Єдина Росія» на виборах до Держдуми Російської Федерації 4 грудня створили рух «За чесні вибори», який координував діяльність опозиціонерів з організації протестних акцій. Пізніше опозиція почала проводити опозиційні антипутінські «Марші мільйонів». Такі акції в Москві проводилися 6 травня, 12 червня і 15 вересня. 6 травня, напередодні інавгурації Президента Росії Володимира Путіна, акція в Москві закінчилася сутичками з поліцією. Було затримано близько 400 осіб.
XS
SM
MD
LG