Доступність посилання

ТОП новини

Імператору Японії виповнюється 79 років


Імператор Акіхіто
Імператор Акіхіто
Імператор Японії Акіхіто святкує сьогодні свій 79-й день народження. Цей день у країні традиційно є державним святом. Всі охочі цього дня можуть прийти до імператорського палацу і залишити для монарха привітання.

Імператор Акіхіто вже звернувся до нації з балкону свого палацу. Він подякував за побажання і зазначив, що з часу операції на серці, яку йому провели у лютому, почувається вже значно краще. Імператор наголосив, що молиться за щастя і процвітання японського народу, й особливо за тих, хто у березні 2011 року потерпів від землетрусу, цунамі й аварії на АЕС «Фукусіма».

Хоч у Японії імператор виконує представницькі функції (фактично повнота влади зосереджена у руках прем’єр-міністра), повага до нього у країні неабияка. За даними різних соціологічних опитувань, понад 80% японців вважають, що імператор Акіхіто відповідає своїй ролі символу нації. Після руйнівних подій у березні минулого року імператор разом із дружиною провели близько двох місяців, мандруючи від дому до дому і спілкуючись із людьми, які потерпіли внаслідок землетрусу і цунамі.
XS
SM
MD
LG