Доступність посилання

ТОП новини

У Бахрейні підтримали вироки опозиціонерам


Архівне фото: демонстрант палить шини після демонстрації на підтримку ув’язненим опозиціонерам у Бахрейні, 3 вересня 2012 року
Архівне фото: демонстрант палить шини після демонстрації на підтримку ув’язненим опозиціонерам у Бахрейні, 3 вересня 2012 року
Найвищий суд Бахрейну підтримав вироки тринадцяти опозиційним активістам, повідомила в понеділок місцева преса. Це рішення остаточне і не може бути оскаржене.

Ці активісти, які скористалися правом на касацію, були серед двадцяти засуджених, які в вересні минулого року програли апеляції в цивільному суді. Перед тим спеціальний військовий суд, створений для розгляду справ звинувачених через участь у масових протестах позаминулого року, засудив їх до позбавлення волі на терміни від п’яти років до довічного.

У Бахрейні, острівному королівстві в Перській затоці, де керує сунітська династія, але понад дві третини населення становлять шиїти, навесні позаминулого року були жорстоко придушені масові виступи з вимогою демократичних реформ, близько 30 людей загинули. Це викликало різку критику міжнародних правозахисників. Учасники протестів, які іноді стаються й далі, звинувачують владу в обмеженні прав і свобод, утисках і дискримінації. Основна рушійна сила цих протестів – шиїти. Сунітська влада Бахрейну, яка має пітдтримку сусідньої сунітської Саудівської Аравії, заявляє, що протести бахрейнських шиїтів інспіровані шиїтським Іраном.

Бахрейн є важливим регіональним партнером США. На острові базується П’ятий флот Військово-морських сил США.
XS
SM
MD
LG