Доступність посилання

ТОП новини

Кандидат на посаду держсекретаря США оприлюднив свою програму


Сенатор Джон Керрі, якого президент США Барак Обама номінував на держсекретаря, обіцяє в разі затвердження на посаді здійснювати зовнішню політику, яку «визначають не лише літаки-безпілотники і розгортання сил» у гарячих точках.

У сенатському комітеті з закордонних справ Джон Керрі також висловив сподівання, що протистояння з Іраном через його ядерну програму може бути вирішене дипломатичним шляхом. Водночас Керрі попередив, що політика США передбачає «упередження», а не «стримування» Ірану.

Сенатор-демократ також сказав про потребу тримати фінанси країни в порядку для збереження лідерства у світі.

«Часто говорять: ми не зможемо бути сильними вдома, якщо ми слабкі у світі. У ці дні фіскальної кризи навпаки – ми не можемо бути сильними у світі, якщо ми слабкі вдома. Тому першим завданням бізнесу, яке впливатиме на довіру до мене як дипломата і до нас як нації, буде те, щоб Америка нарешті повернула порядок до своїх фінансів», – наголосив Керрі.

Він також сказав, що сподівається на перетворення в арабському світі і зменшення напруженості у відносинах з Росією. Очікується, що Джон Керрі здобуде підтримку комітету з закордонних справ, який він очолював протягом чотирьох років, і Сенату США в цілому.
XS
SM
MD
LG