Доступність посилання

ТОП новини

Держдума Росії схвалила «закон про пропаганду гомосексуалізму» в першому читанні


Прихильники «закон про пропаганду гомосексуалізму» нападають на демонстранта-супротивника, 25 січня 2013 року
У Росії Державна дума, нижня палата парламенту, схвалила в п’ятницю в першому з трьох читань суперечливий законопроект про «заборону пропаганди гомосексуалізму серед неповнолітніх». За це проголосували 388 присутніх депутатів, проти був один і один утримався.

Перед голосуванням біля будівлі Держдуми затримали близько 20 демонстрантів, які вийшли на протест проти законопроекту, через те, що акція була несанкціонована. Там також сталися сутички між демонстрантами і їхніми супротивниками. При цьому нікого з прихильників законопроекту, які брали участь у сутичках, не затримували.

Поліція забирала не нападників, а побитих демонстрантів, 25 січня 2013 року
Поліція забирала не нападників, а побитих демонстрантів, 25 січня 2013 року
Законопроект має на меті заборонити дії, які можуть бути сприйняті як «пропаганда гомосексуалізму серед неповнолітніх», наприклад, гей-паради, які можуть побачити неповнолітні, чи публічне поширення інформації про життя гомосексуальної спільноти. Пропоновані штрафи за порушення можуть сягати для окремих осіб 5 тисяч рублів (майже 1350 гривень), а для організацій – 500 тисяч рублів (майже 135 тисяч гривень).

Для набуття чинності законопроект має пройти три читання в Державній думі, бути схваленим у верхній палаті Федеральних зборів Росії, Раді федерації, і отримати підпис президента Володимира Путіна.

Подібні закони вже існують на регіональному рівні в низці регіонів Росії, зокрема, в місті Санкт-Петербурзі. Вони вже викликали різку критику правозахисників і міжнародної спільноти. Тепер же цю заборону хочуть запровадити по всій Росії. Прихильники законопроекту серед законодавців, урядовців, а також у першу чергу в Російській православній церкві стверджують, що гомосексуалізм не відповідає традиційним російським цінностям.

Гомосексуалізм перестав бути кримінальним злочином у Росії ще 20 років тому, але в російському суспільстві досі досить сильна гомофобія.
XS
SM
MD
LG