Доступність посилання

ТОП новини

Британія попередила про загрозу іноземцям у регіоні Сомалі


Уряд Великої Британії попередив у неділю британських громадян про необхідність негайно залишити Сомаліленд, сепаратистський регіон на північному заході Сомалі.

Як мовиться в повідомленні британського Міністерства закордонних справ, стало відомо про «конкретну загрозу громадянам західних країн» у цьому регіоні. Деталі цієї загрози не вказані.

Водночас МЗС Британії також попередило, що і на решті території Сомалі залишається загроза викрадення – задля фінансового зиску чи з політичною метою, із кримінальних чи терористичних мотивів.

Днями низка західних країн так само попереджала своїх громадян про необхідність не в’їжджати чи негайно залишити місто Бенгазі в Лівії, так само посилаючись на наявні дані про конкретну, але не названу загрозу.

У Сомалі вже понад два десятиліття триває громадянська війна, країна подрібнена на фактично незалежні регіони, з яких лише частина реально чи формально визнає владу міжнародно визнаного центрального федерального уряду; чималу її частину до того ж досі контролюють радикальні ісламісти, хоча останнім часом вони втратили значні території на користь прихильників федеральної влади.

Зокрема, віддалений регіон Сомаліленд, який займає північно-західну чверть Сомалі і офіційно вважається автономною частиною країни, ще 1991 року односторонньо проголосив себе «незалежною республікою» і фактично непідконтрольний сомалійському урядові.
XS
SM
MD
LG