Доступність посилання

ТОП новини

Свободівці закликають бойкотувати новий підручник з історії


Ірина Фаріон
Всеукраїнське об’єднання «Свобода» закликає бойкотувати ймовірний вихід нового підручника з історії України, а також відмовлятися від вивчення у школі російської мови. Про це йдеться у зверненні партії до вчителів, учнів та їхніх батьків «Про заходи протистояння знищенню української гуманітарної складової освіти», опублікованому на її офіційному сайті.

У зверненні, ініційованому народним депутатом фракції «Свобода», головою підкомітету з питань вищої освіти комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Іриною Фаріон наголошується, що «зменшення прохідного балу з української мови при вступі, скасування іспиту з української мови під час завершення бакалаврату, переведення на навчання іноземців з державної мови на мову ворожої держави – російської, ймовірне введення мови окупанта як предмета у середній школи – усе це свідчить про оголошену в середині країни війну з мовою титульної нації – української».

«Виняткову роль у цьому відведено переписуванню підручників з історії України, де брутально вилучено історичні факти протиборчого змагання нашої нації за право мати Незалежну Державу. Зокрема, з підручника історії для 5 класу вилучено знаменні «помаранчеві» події 2004 року, факт союзництва СССР з нацистською Німеччиною, боротьбу УПА з нацистами та портрет Героя України Романа Шухевича, Голодомор як геноцид нації, організований Москвою, масштабну повоєнну русифікацію українських шкіл у 50-х роках, масові репресії українців у 30-80-і роки, вбивчу большевицьку колективізацію та атеїстичну чуму ХХ століття, обов’язковість знань під час вступних випробовувань життєдіяльности Героїв України Степана Бандери і Романа Шухевича», – йдеться в зверненні.

Нещодавно ЗМІ повідомили, що Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України вилучило імена українських політичних діячів Степана Бандери і Романа Шухевича з переліку осіб, про яких потрібно знати, щоб скласти незалежне оцінювання з історії України в цьому році.

Натомість у міністерстві заявили, що ці питання були відсутні і в минулорічних тестових завданнях з історії України.
XS
SM
MD
LG