Доступність посилання

ТОП новини

Таджикистан: сайти блокували через «неправдиву інформацію»


Державна Служба зв’язку Таджикистану повідомила сьогодні, що низка сайтів була заблокована у країні раніше цього місяця з метою відвернути «поширення неправдивої інформації і можливе шантажування».

Як сказав журналістам заступник керівника Служби зв’язку Рафікджон Шокіров, до цього кроку вдалися відповідно до закону, який забороняє поширювати «інформацію, яка завдає шкоди честі і гідності особи». Він не пояснив, що саме мав на увазі.

У середині місяця в Таджикистані протягом кількох днів була заблокована низка сайтів, серед них, зокрема, соціальна мережа «Фейсбук» і сайт Радіо Свобода. Голова асоціації інтернет-провайдерів країни Асомуддін Атоєв повідомляв тоді, що провідні провайдери отримали смс-інструкцію від Служби зв’язку з вимогою закрити доступ до цих сайтів. Водночас керівник служби Беґ Зугуров заявляв, що таких розпоряджень його відомство не давало і що причиною проблем із доступом до цих сайтів могли бути «технічні проблеми в самих провайдерів».

Минулого року в Таджикистані кілька разів блокували доступ до «Фейсбуку» й інших соціальних мереж, новинних сайтів, Радіо Свобода, проте згодом доступ поновлювали.
XS
SM
MD
LG