Доступність посилання

ТОП новини

Опозиційний лідер Сирії закликав владу до переговорів


Шейх Ахмад Муаз аль-Хатіб, архівне фото
Лідер найбільшого сирійського опозиційного об’єднання, Національної коаліції революційних і опозиційних сил, Муаз аль-Хатіб заявив у понеділок, що закликає режим президента Башара аль-Асада дати відповідь на його заклик до переговорів.

Як сказав він в ефірі арабського телеканалу «Аль-Арабія», він просить сирійську владу відрядити на ці переговори віце-президента Фарука аш-Шараа.

За його словами, «м’яч тепер на полі режиму», і він має вирішити, чи відповісти «так», чи «ні».

Чільний опозиціонер додав, що, хоча досі передумовою для переговорів із боку опозиції була відставка Башара аль-Асада, «складне становище» змушує її погодитися на діалог із представниками влади, «не заплямованими кров’ю», і без відставки президента.

Попередніми днями Муаз аль-Хатіб уже кілька разів давав знати, що ладен змінити позицію щодо переговорів із владою Сирії. Зокрема, минулого тижня він заявляв, що такі переговори були б можливі за умови, якщо влада звільнить арештованих прихильників опозиції. Ці слова керівника опозиційного об’єднання вже викликали різку критику окремих організацій, які до нього входять, у першу чергу поміркованих ісламістів.
XS
SM
MD
LG