Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську апеляційний суд підтвердив вирок колишньому посадовцеві «Надр України» – СБУ


Апеляційний суд Івано-Франківської області залишив без змін вирок колишньому першому заступникові голови правління НАК «Надра України», якого Івано-Франківський міський суд засудив раніше до п’яти років позбавлення волі з іспитовим строком у два роки за незаконне відчуження земельної ділянки, повідомила в вівторок прес-служба управління СБУ в Івано-Франківській області.

Колишній посадовець, імені якого в повідомленні не названо, також звільнений із займаної посади, його позбавлено на два роки права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій представника влади та організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських функцій на підприємствах та в установах усіх форм власності.

Саме співробітники Служби безпеки України затримали високопосадовця у червні 2009 року під час отримання ним хабара через посередника. Чиновник вимагав 115 тисяч доларів від одного з підприємців за можливість отримати у власність земельну ділянку, що належала структурному підрозділові НАК «Надра України» – Калуській нафтогеологорозвідувальній експедиції в Івано-Франківській області, а також за сприяння купівлі господарських споруд на цій ділянці, які на правах власності належали приватному підприємству. Кримінальну справу порушила і розслідувала Генеральна прокуратура України.

Посадовця було визнано винним у замаху на шахрайство в особливо великих розмірах та у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, мовиться в повідомленні СБУ.

Оглядачі припускають, що може йтися про колишнього першого заступника голови правління «Надр України» Ігоря Квятковського: коли його затримали влітку 2009 року, СБУ повідомляла про те затримання в Івано-Франківську дослівно те саме, що й нині. Але 2010 року Печерський районний суд Києва ухвалив закрити справу проти Квятковського, і відтоді публічних повідомлень про цю справу, як виглядає, не було.

Перед затриманням, навесні 2009 року, Ігор Квятковський звинуватив у хабарництві тодішніх голову правління НАК «Надра України» Олександра Пономаренка і його заступника. У листі до тодішнього прем’єра Юлії Тимошенко він також назвав обох ставлениками Партії регіонів.

Нині головою правління «Надр України» є Віктор Олександрович Пономаренко.
XS
SM
MD
LG