Доступність посилання

ТОП новини

Президент Грузії замість виступу в парламенті звернувся до народу попри перешкоди


Міхеїл Саакашвілі вистуває зі зверненням, 8 лютого 2013 року
Президент Грузії Міхеїл Саакашвілі виступив у п’ятницю з промовою, яку готував як щорічне звернення до парламенту, в ефірі кількох грузинських телеканалів посеред нового зростання політичної напруженості в його країні.

Він, серед іншого, звинуватив свого чільного суперника, прем’єр-міністра Бідзіну Іванішвілі, в намаганні встановити повний контроль над парламентом. Саме для цього, заявив президент, прем’єр нині намагається повернути парламент назад до столиці Тбілісі. Роботу парламенту Грузії лише минулого року перенесли на постійно до міста Кутаїсі спеціальною поправкою до Конституції.

Серед іншого, Саакашвілі відкинув припущення, що він спробує скористатися зі свого конституційного права відправити в відставку уряд його супротивників і розпустити парламент, у якому його політична сила в меншості, а більшість має коаліція Іванішвілі.

Виступ відбувся вже ввечері у вигляді телевізійного звернення до народу з президентського палацу після низки створених президентові перешкод. Зокрема, початок виступу затримався через те, що супротивники президента не пропускали до палацу машину з телетрансляційним обладнанням. Перед цим довелося відкласти, а потім і взагалі скасувати попередній план Саакашвілі виступити з промовою у приміщенні Національної бібліотеки у Тбілісі, коли прихильники Іванішвілі заблокували підступи до будівлі, сподіваючись влаштувати президентові «коридор ганьби».

Саакашвілі пішов на цей виступ після того, як у четвер парламент Грузії голосами антипрезидентської більшості відклав щорічне звернення президента, яке мало відбутися там у п’ятницю, на невизначений термін.
XS
SM
MD
LG