Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр Тунісу повторив обіцянку розпустити уряд посеред протестів


Прем’єр-міністр Тунісу Хамаді Джебалі знову заявив у п’ятницю, що дотримається своєї обіцянки розпустити його уряд із переважанням ісламістів і призначити тимчасовий технічний уряд із фахівців, а не політиків, щоб розрядити напруженість у країні.

Також у п’ятницю в Тунісі тривали демонстрації і сутички з поліцією в день похорон одного з лідерів світської опозиції Шокрі Белаїда, вбитого в середу й відомого тим, що він критикував помірковану ісламістську партію «Ан-Нагда» («Відродження»), що є фактично владною в уряді країни.

Сутички сталися у столиці Тунісу, місті Тунісі, де десятки тисяч людей прийшли на похорон убитого. Правоохоронці застосували сльозогінний газ. Перед цим поліція стріляла в повітря, щоб розігнати молодь, яка вийшла на акцію протесту.

Крім того, близько 10 тисяч демонстрантів зібралися в місті Сіді-Бузід на півдні країни, звідки почалися протести Арабської весни.

У четвер, після масових демонстрацій і сутичок через смерть опозиціонера, прем’єр Тунісу пообіцяв розпустити уряд і призначити «уряд технократів». Цю заяву прем’єра відразу розкритикували в керівництві партії «Ан-Нагда», в якій він сам є генеральним секретарем.
XS
SM
MD
LG