Доступність посилання

ТОП новини

Суд вирішив почати допит свідка у справі Щербаня без Тимошенко


Суд у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня 1996 року, який розглядає справу в Києві, ухвалив сьогодні почати допит свідка за відсутності колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, яку звинувачують у причетності до цього вбивства.

Як заявила слідчий суддя Оксана Царевич, суд забезпечував колишнього прем’єра можливістю взяти участь у цьому допиті чи особисто, чи через відеоконференцію, але та не скористалася з неї.

Оксана Царевич також долучила до матеріалів справи і не стала розглядати клопотання захисника колишнього прем’єра Сергія Власенка про відвід її як судді. За її словами, на нинішній стадії процесу відвід суддів не передбачений.

Слухання Печерського районного суду Києва, який засідає в залі Апеляційного суду Києва, продовжилося після того, як спецзагін «Беркут» силою вивів із зали групу народних депутатів, які відмовлялися виконати постанову судді і вийти самі. Перед цим у залі сталася сутичка депутатів із працівниками загону судової міліції «Грифон», які невдало намагалися вивести депутатів.

Призначений на сьогодні допит свідка перенесли з попередньої дати на прохання Тимошенко, яка як обвинувачена у причетності до вбивства Щербаня має право бути присутньою на допиті. Однак учора колишня прем’єр, за повідомленнями Державної пенітенціарної служби, «в категоричній формі» заявила, що відмовляється прибути до суду. Пенітенціарії наполягають, що заяви Тимошенко і її захисників, ніби вона насправді не відмовлялася від цього, вводять громадськість в оману і є провокацією.
XS
SM
MD
LG