Доступність посилання

ТОП новини

«Опора»: на депутатських помічників з бюджету йде понад 100 мільйонів гривень


Щорічно з державного бюджету України виділяється 107 мільйонів гривень на оплату праці помічників народних депутатів. Про це йдеться в дослідженні громадянської мережі «Опора», складеному відповідно до даних Верховної Ради.

За цими даними, у Верховній Раді України працює майже 4,2 тисячі помічників-консультантів народних депутатів України. Робота майже третини з них оплачується з державного бюджету, а решта працює на громадських засадах.

«Кожен народний депутат України щомісячно отримує 20 тисяч гривень (240 тисяч гривень на рік) на оплату праці помічників-консультантів. Загальна стаття витрат на кожен місяць становить 8 мільйонів 880 тисяч гривень, а в межах року – близько 107 мільйонів гривень. Депутат самостійно визначає помічників-консультантів і їхній статус: штатні чи на громадських засадах», – мовиться в дослідженні.За даними «Опори», в середньому на одного депутата Верховної Ради України припадає 3 оплачувані помічники і 7 «волонтерів». Враховуючи їхню кількість, середня місячна заробітна платня може складати 6 тисяч 660 гривень. Найбільшу загальну кількість помічників має депутат фракції КПУ Микола Дзарданов – 31. Діяльність депутата з фракції Партії регіонів Віктора Бутківського забезпечує найбільша кількість помічників на громадських засадах – 28 осіб. Депутати Сергій Міщенко (позафракційний), Василь Кравчук, Олександр Абдуллін (ВО «Батьківщина») розподілили загальний фонд оплати праці на найбільшу кількість помічників – 10 осіб.Для порівняння, на сприяння фондові молодіжного будівництва в бюджеті цього року передбачили 6,8 мільйона гривень.
XS
SM
MD
LG