Доступність посилання

ТОП новини

Кожара в Польщі говорив про Тимошенко і Волинську трагедію


Леонід Кожара
Вирішення проблеми вибіркового правосуддя в Україні – ключове у справі підписання угоди про асоціацію Україна-ЄС. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський після зустрічі у Варшаві зі своїм українським колегою Леонідом Кожарою.

Водночас український міністр наголосив на тому, що справа екс-прем’єра Юлії Тимошенко не є питанням двосторонніх польсько-українських відносин, а лежить у площині відносин України з ЄС, тож саме в такому контексті два міністри про неї розмовляли.

Леонід Кожара і Радослав Сікорський також підтвердили, що Україна й Польща працюють над концепцією спільного відзначення 70-х роковин Волинської трагедії, що відбуватиметься в липні цього року.

Крім того, міністри наголосили, що 2013-й може стати винятковим роком в історії дипломатичних відносин України і Польщі. Кількість візитів і різноманітних двосторонніх польсько-українських заходів може бути рекордною, заявив міністр закордонних справ України.

Як наголосив Радослав Сікорський, Україна – це єдина держава, яка не є членом НАТО і ЄС, відносини з якою поляки вважають стратегічними. Сікорський висловив сподівання, що на осінньому саміті Східного партнерства у Вільнюсі вдасться підписати угоду про асоціацію України з ЄС, а тим самим остаточно відкрити європейські перспективи для України.

Польський міністр твердить, що Варшава й надалі робитиме все можливе, щоб спростити візовий режим між Україною і ЄС. Він звернув увагу на те, що в той час, коли Польща закриває свої консульства в різних державах світу, в Україні, навпаки, засновує нові. Незабаром, повідомив він, нова польська консульська установа буде у Донецьку.

Український глава зовнішньополітичного відомства перебуває в польській столиці з офіційним візитом. Сьогодні він узяв участь у відкритті V Польсько-українського форуму партнерства й провів зустріч із польським міністром закордонних справ Радославом Сікорським.
XS
SM
MD
LG