Доступність посилання

ТОП новини

Від Януковича вимагають відставки ініціаторів музею Брежнєва


Бюст Леоніду Брежнєву на будинку, де він жив, у Дніпропетровську
Дніпродзержинські дисиденти і працівники гуманітарної сфери написали листа Президентові України Вікторові Януковичу з протестом проти створення музею Леоніда Брежнєва. Текст відкритого звернення, копію якого представники інтелігенції надіслали голові комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції і міському голові Дніпродзержинська, оприлюднили сьогодні.

У своєму листі, зокрема, автори нагадують про євроінтеграційні прагнення сучасної України і неприпустимість звеличення брежнєвського режиму.

«Не лише нинішня Європа, а і цілий демократичний світ ніколи не забували і не забудуть того цивілізаційного лиха, яке їм завдав Радянський Союз за часів правління Брежнєва. Розчавлена радянськими танками «Празька весна» і десятки тисяч загиблих і покалічених у Афганській авантюрі назавжди залишаться на совісті Брежнєва і його найближчого комуністичного оточення», – йдеться у зверненні.

Автори листа також нагадали Президентові про сотні українських діячів культури й науки, громадських активістів, які потрапили до «тоталітарної комуністичної м’ясорубки» часів Брежнєва.

«Українська історія навічно закарбувала на своїх скрижалях імена дисидентів Василя Стуса, Олекси Тихого, В’ячеслава Чорновола, Богдана і Михайла Горинів, Оксани Мешко, Івана Сокульського, живими свідками брежнєвських репресій лишаються Левко Лук’яненко, Євген Сверстюк, Василь Овсієнко та багато інших», – заявили автори.

Вони зажадали від Президента втрутитися в ситуацію – «зупинити цю цинічну антиукраїнську провокацію і негайно відправити у відставку ініціаторів створення музею-квартири Брежнєва в Дніпродзержинську».

Під зверненням поставили свої підписи колишній репресований, письменник Володимир Сіренко, письменник-дисидент Олесь Завгородній, дисидент, доктор технічних наук Борис Довгалюк, письменник і громадський діяч Сергій Злючий, інвалід війни в Афганістані Костянтин Писаренко.

Як повідомив у середу Радіо Свобода один із авторів звернення Сергій Злючий, збирати більшу кількість підписів під зверненням зараз немає сенсу, адже «наведених аргументів має бути достатньо».

Влада Дніпродзержинська досягла домовленості про переселення мешканців будинку, де раніше жив генеральний секретар ЦК КПРС Леонід Брежнєв, задля створення музею. Цю пропозицію висунули представники Комуністичної партії України, її підхопила місцева влада. Скільки коштів буде витрачено на музей, не повідомляється.
XS
SM
MD
LG