Доступність посилання

ТОП новини

Справою Власенка Янукович позбавив українців права делегувати представників до парламенту – опозиція


Сергій Власенко, архівне фото
Об’єднана опозиція заявила в середу, що з ухвалою Вищого адміністративного суду позбавити депутатського мандата Сергія Власенка Президент Віктор Янукович «позбавив українців права на делегування своїх представників до парламенту».

На думку опозиції, це рішення антиконституційне і незаконне і вчергове продемонструвало, що «в Україні встановлена кримінально-олігархічна диктатура на чолі із Віктором Януковичем».

«Подальше розгортання політичних репресій, доказом чого стало винесення політично мотивованого вироку щодо Сергія Власенка на очах представників ЄС, означає, що Янукович обіцяє європейським очільникам одне, а насправді робить зовсім інше. За таких обставин антиукраїнська влада свідомо торпедує підписання угоди про асоціацію України із ЄС, нахабно порушуючи зобов’язання, взяті перед європейським співтовариством на саміті Україна – ЄС у лютому 2013 року. Особисту відповідальність за всі негативні міжнародно-правові наслідки таких дій влади також нестиме Віктор Янукович», – мовиться в заяві Об’єднаної опозиції.

У ЄС чільні представники Європарламенту і Єврокомісії вже критично висловилися про європейські перспективи України після ухвали щодо Власенка.

Вищий адміністративний суд у середу ухвалив задовольнити позов Голови Верховної Ради Володимира Рибака про позбавлення депутатських повноважень представника «Батьківщини» Сергія Власенка на підставі суміщення ним повноважень депутата і адвоката. Захист Власенка доводив, що той, ставши депутатом, жодного разу не виступав як адвокат, хоча й мав адвокатське посвідчення.
XS
SM
MD
LG