Доступність посилання

ТОП новини

У Брюсселі почався Тиждень петриківського розпису


Петриківський розпис, ілюстраційне фото
У Брюсселі відкрили Тиждень петриківського розпису, повідомили в четвер у прес-службі Дніпропетровської обласної ради.

За інформацією з прес-служби, у рамках Тижня у Брюсселі проводять «українські вечори», де гості мають можливість оглянути тематичну виставку найкращих робіт народних майстрів Дніпропетровщини (розписаний посуд, писанки, панно), відвідати майстер-клас та скуштувати страви української національної кухні.

Виставку розпису відкрили у штаб-квартирі НАТО для представників міжнародного секретаріату альянсу. Ще одну експозицію розгорнули в посольстві України для представників дипломатичного корпусу, послів країн-учасниць Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Також упродовж Тижня майстер-класи з петриківки проходитимуть у міжнародному мистецькому гуртку при штаб-квартирі НАТО та в посольстві України – для дружин послів та дітей дипломатів, які працюють у Бельгії. Міні-уроки розпису проводять майстрині Тетяна Гаркава та Поліна Піщанська.

У червні найбільша виставка петриківського розпису буде представлена у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі. Крім того, як повідомив голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод, наразі ведуться переговори про експонування розпису в Кувейті, Китаї та Японії.

У грудні 2013 року на засіданні комітету ЮНЕСКО має бути вирішене питання щодо надання петриківському розписові статусу нематеріальної спадщини людства.
XS
SM
MD
LG