Доступність посилання

ТОП новини

Медведчук: вибори у Києві нічого не змінять


Віктор Медведчук
Вибори мера і міської ради у Києві не змінять ситуацію в столиці України, заявляє лідер громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук.

«Навіть якби сьогодні оголосили вибори, і навіть якби вони відбулися в червні, як це пропонується опозицією, то від цього в Києві нічого не змінилося б. Не змінилося б з тієї простої причини, що мер Києва на сьогоднішній день не має взагалі ніяких важелів для управління містом», – заявив Медведчук в ефірі Радіо Свобода.

«У Києві є посада глави КМДА, фактично губернатора, як і в інших областях, яка нівелює своїми повноваженнями всю владу в місті міської громади і громадян, мешканців міста Києва. І поки ці функції, головні функції самоврядування будуть належати представнику виконавчої влади, а не меру, ці вибори – це чергова така профанація для людей, що ви беріть участь у виборах, обирайте, а потім думайте, що з цим робити», – заявив він.

За словами Медведчука, вирішувати цю проблему треба саме з цього. Водночас лідер «Українського вибору» заявляє, що вибори повинні відбуватися в терміни, визначені Конституцією.

Верховна Рада цього місяця не змогла призначити чергові вибори київського міського голови і депутатів Київської міської ради на 2 червня. Це рішення не підтримала фракція Партії регіонів, аргументуючи свою відмову наміром дочекатися рішення КСУ.

Сьогодні Конституційний суд взявся до розгляду цього питання. Це може зайняти три місяці.
XS
SM
MD
LG