Доступність посилання

28 Червень 2017, Київ 10:38
Новини | Політика

Медведчук: вибори у Києві нічого не змінять


Віктор Медведчук
Вибори мера і міської ради у Києві не змінять ситуацію в столиці України, заявляє лідер громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук.

«Навіть якби сьогодні оголосили вибори, і навіть якби вони відбулися в червні, як це пропонується опозицією, то від цього в Києві нічого не змінилося б. Не змінилося б з тієї простої причини, що мер Києва на сьогоднішній день не має взагалі ніяких важелів для управління містом», – заявив Медведчук в ефірі Радіо Свобода.

«У Києві є посада глави КМДА, фактично губернатора, як і в інших областях, яка нівелює своїми повноваженнями всю владу в місті міської громади і громадян, мешканців міста Києва. І поки ці функції, головні функції самоврядування будуть належати представнику виконавчої влади, а не меру, ці вибори – це чергова така профанація для людей, що ви беріть участь у виборах, обирайте, а потім думайте, що з цим робити», – заявив він.

За словами Медведчука, вирішувати цю проблему треба саме з цього. Водночас лідер «Українського вибору» заявляє, що вибори повинні відбуватися в терміни, визначені Конституцією.

Верховна Рада цього місяця не змогла призначити чергові вибори київського міського голови і депутатів Київської міської ради на 2 червня. Це рішення не підтримала фракція Партії регіонів, аргументуючи свою відмову наміром дочекатися рішення КСУ.

Сьогодні Конституційний суд взявся до розгляду цього питання. Це може зайняти три місяці.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG