Доступність посилання

23 Червень 2017, Київ 16:40
Новини | Економіка

Суд закрив справу про реприватизацію «Криворіжсталі» через неявку позивача


Господарський суд Києва закрив справу про приватизацію «Криворіжсталі» (нині – ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»), порушену понад вісім років тому за позовом консорціуму «Інвестиційно-металургійний союз» (ІМС), у зв’язку з черговою неявкою позивача.

Як повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» один з учасників засідання, представники консорціуму відсутні на третіх поспіль слуханнях.
«Інвестиційно-металургійний союз» на початку 2005 року оскаржив наказ Фонду держмайна про скасування виграної консорціумом у 2004 році приватизації 93,02% акцій ВАТ «Криворіжсталь». 28 листопада 2005 року позов «ІМС» до уряду залишили без розгляду.

Однак 22 травня 2013 року суд вирішив поновити цю справу. Засновники ІМС – група «СКМ» Ріната Ахметова та EastOne Віктора Пінчука (в момент створення консорціуму – «Інтерпайп») – заявили, що це рішення було ухвалено без їхнього залучення і жодних клопотань, тому вони не беруть участі в його подальшому розгляді. Фонд держмайна на засіданні 18 червня вже пропонував судові закрити справу у зв'язку з неявкою позивача.

Консорціум «ІМС» у 2004 році придбав 93,02% акцій «Криворіжсталі» на приватизаційному конкурсі за 4,26 мільярда гривень. Обраний наприкінці 2004 року президент країни Віктор Ющенко та призначена на початку 2005 року прем’єр-міністром Юлія Тимошенко заявили про необхідність перегляду підсумків цього конкурсу у зв’язку з антиконкурентними умовами приватизації, що призвело до значного заниження ціни угоди. Прокуратура оскаржила законність продажу комбінату, після чого українські суди скасували підсумки конкурсу.

Найбільша у світі металургійна компанія Mіttal Steel у жовтні 2005 року купила на конкурсі 93,02% акцій ВАТ «Криворіжсталь» за 24,2 мільярда гривень за стартової ціни 10 мільярдів гривень. Її конкурентами були Arcelor (яка пізніше приєдналася до Mіttal Steel) та «Індустріальна група».

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG