Доступність посилання

ТОП новини

Прикарпатці просять уряд профінансувати утримання біженців із Криму та Сходу


9,5 мільйона гривень на рік потрібно на утримання в санаторіях Прикарпаття біженців зі східних областей України та Криму. Такі цифри озвучив сьогодні заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Сергій Адамович.

Він повідомив, що зараз прикарпатці приймають людей за рахунок внутрішніх резервів, але відповідні розрахунки і клопотання надані Міністерству фінансів.

За словами Сергія Адамовича, передбачають ймовірність, що «частина людей надалі не зможе у себе в приватних садибах чи помешканнях утримувати гостей, тоді їх переводитимемо у заклади санаторного типу, отримуючи фінансування від держави як відшкодування за фактом витрат тих санаторіїв».

Як повідомила співголова координаційної ради з питань надання допомоги під час надзвичайних ситуацій на Прикарпатті Леся Аронець, в області зараз перебуває 237 осіб зі східних областей та Криму, зросла кількість звернень на «гарячу лінію» від жителів Донецької і Луганської областей. 16 переселенців на Прикарпатті отримують пенсії, одинадцятеро працевлаштовано.

Завтра родинам біженців будуть вручені великодні кошики від Благодійного фонду «Карітас», а для кримськотатарських родин – продуктові набори, де ковбаси і м’ясо будуть замінені на рибну продукцію. Для дітей з кримських родин проведений також майстер-клас з писанкарства.
XS
SM
MD
LG