Доступність посилання

ТОП новини

Міліція і Самооборона на Дніпропетровщині посилюють підрозділи через загрозу сепаратизму


На Дніпропетровщині посилюють спеціальний батальйон міліції (колишній «Беркут»), повідомили в прес-службі управління МВС України в Дніпропетровській області.

За даними обласної міліції, рішення про збільшення штатної чисельності, додаткове озброєння й технічне оснащення спеціального батальйону ухвалене через події в Донецькій і Луганській областях, «зростання загрози зовнішнього вторгнення, проявів фактів сепаратизму, тероризму та з метою стабілізації криміногенної ситуації в південно-східному регіоні».

Як поінформували в міліції, до лав спецбату запрошують чоловіків – громадян України, віком від 20 до 45 років, які мають досвід служби в спеціальних підрозділах, повітрянодесантних та прикордонних військах. Запис триватиме через органи міліції.

Водночас Штаб національного захисту Дніпропетровської області сьогодні оголосив додатковий набір патріотів до трьох формувань територіальної оборони.

Як повідомили у штабі, чоловіків набирають у батальйон територіальної оборони, який є офіційною структурою, сформованою на базі Міністерства оборони України. Саме сюди зараз організовується термінова мобілізація. Це тимчасова армія, яка виконує завдання тільки на території Дніпропетровської області, пояснили в штабі. По-друге, охочих служити приймає батальйон «Дніпро1» – це підрозділ спеціального призначення на постійній основі, що діє у підпорядкуванні Міністерства внутрішніх справ і може функціонувати в будь-якому регіоні України.

Третє формування, що чекає на добровольців, – це полк національного захисту, структура, куди запрошують охочих служити у свій вільний час, не відриваючись від справ або роботи. Як заявив керівник штабу Юрій Береза, запис у формування здійснюють через систему військкоматів та в самому штабі.

У березні 2014 року в Дніпропетровську ліквідували спецпідрозділ «Беркут» і замість нього сформували новий загін з видозміненими функціями – «Спеціальний батальйон міліції». Особовий склад нового підрозділу налічує близько 370 людей. Головне завдання новоствореного загону – патрулювання територій спільно з громадськими формуваннями, охорона правопорядку і законних прав громадян тощо, заявляють в міліції.
XS
SM
MD
LG