Доступність посилання

ТОП новини

Росія переводить Україну на передоплату за газ – Новак


З червня Росія вводить для України режим передоплати за газ. Про це заявив міністр енергетики Російської Федерації Олександр Новак.

«7 травня збіг термін, до якого українська сторона мала заплатити за спожитий газ. А починаючи з травня цього року від «Нафтогазу» не надійшло жодного платежу. Борг України за газ на сьогодні становить 3,508 мільярдів доларів», – говорить російський міністр.

Раніше російська сторона попереджала, якщо не буде квітневих платежів, то з 1 червня російська сторона переведу Україну на передоплату.

Як заявляв керівник українського уряду Арсеній Яценюк, Україна готова виплатити газовий борг Росії, якщо «Газпром» погодиться продавати Україні газ по 268,5 долара за тисячу кубометрів.

Наразі Росія встановила для України одну з найвищих цін на газ – майже 500 доларів за тисячу кубометрів. Дорожче газ купує лише Франція, яка платить 550 доларів за тисячу кубометрів.

Перший раунд тристоронніх консультацій відбувся у Варшаві 2 травня. На цих переговорах делегації Росії, України і Єврокомісії не змогли домовитися. Планується, що дата проведення наступного раунду переговорів щодо ситуації із оплатою України за російський газ буде узгоджена 12 травня у Брюсселі.
XS
SM
MD
LG