Доступність посилання

ТОП новини

В Угоді про асоціацію України й ЄС є «шалені можливості» для Росії – Клімкін


Павло Клімкін, архівне фото

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін в оприлюдненому в суботу інтерв’ю російському виданню «Коммерсант» висловив сподівання, що через започаткований у п’ятницю процес консультацій із Росією він «нарешті доведе російській стороні, що її побоювання щодо асоціації України з ЄС абсолютно необґрунтовані».

За словами міністра, він готовий довести, що в цій угоді «набагато більше плюсів для російської сторони, ніж теоретичних мінусів».

Серед таких плюсів, сказав Клімкін, – «наприклад, шалені можливості для численних російських компаній та інвесторів, які працюють в Україні – вони отримають можливість вільного доступу до ринку Євросоюзу і більше можливостей для інвестицій у самій Україні».

«Ба більше, я вважаю, що консультації у тристоронньому форматі можуть створити основу для переговорів про велику зону вільної торгівлі від Лісабона до Владивостока, про яку не раз говорив президент Росії», – сказав міністр закордонних справ України в інтерв’ю російському виданню.

У п’ятницю у Брюсселі чільні представники України, Європейського союзу і Росії домовилися започаткувати механізм двосторонніх експертних консультацій Україна – Росія щодо конкретних ризиків, які може нести для двосторонніх економічних відносин поглиблена та всеохопна зона вільної торгівлі Україна – ЄС. Ідеться про двосторонні українсько-російські консультації на рівні експертів, до яких у разі потреби можуть долучатися й експерти Євросоюзу. Павло Клімкін, який був учасником зустрічі з українського боку, наголосив, що цей процес консультацій ніяким чином не впливає на ратифікацію Угоди про асоціацію, що є цілком незалежним процесом. «Ми готові обговорювати ризики, але курс України на європейську інтеграцію залишається незмінним», – додав він.

Росія, яка фактично виступає проти євроінтеграції України й інших післярадянських держав, раніше намагалася зірвати укладення Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, включно з зоною вільної торгівлі. Зокрема, восени минулого року тодішній президент Віктор Янукович під тиском Москви раптово змінив думку і напередодні планованого підписання угоди оголосив, що відкладає це підписання. Це призвело до масових протестів, відомих як Євромайдани, які врешті призвели до втечі Януковича і розвалу його режиму. Коли нова влада України засвідчила рішучість таки підписати угоду, Росія почала вимагати консультацій і змін до її змісту й погрожувати запровадженням обмежувальних торговельних заходів, усупереч чинній між країнами-учасницями СНД угоді про вільну торгівлю.

XS
SM
MD
LG