Доступність посилання

ТОП новини

У Лівії помер один із українських в’язнів – МЗС


У Лівії помер один із українських в’язнів. Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.

«У ніч з 13 на 14 липня з міркувань безпеки 19 наших співвітчизників було переміщено з Тріполі до Зінтана (170 кілометрів від лівійської столиці). Після прибуття до місця призначення одного з утримуваних за станом здоров’я було госпіталізовано до місцевої лікарні, де він невдовзі помер», – мовиться у повідомленні.

МЗС України вручило лівійській стороні ноту-протесту «проти недбалості, яка призвела до смерті громадянина України». При цьому українське зовнішньополітичне відомство вчергове висловило вимогу якнайшвидше вирішити питання щодо повернення українців додому.

«Українська сторона неодноразово висловлювала стурбованість становищем громадян України, що утримуються у Лівії бригадою «Аль-Каакаа», а також долею чотирьох українців, які незаконно утримуються бригадою «Суввар Тараблюс» на авіабазі «Мітіга» без здійснення щодо них жодних процесуальних дій», – наголошують в МЗС.

За інформацією зовнішньополітичного відомства України, «лівійський суд має докази того, що українці потрапили у Лівію внаслідок шахрайських дій громадянина Росії, який під виглядом їх найму для роботи у російсько-лівійську нафтовидобувну компанію забезпечив організацію їх приїзду до Лівії».

Українці перебувають під арештом у Лівії з серпня 2011 року. Їх звинувачуюють у пособництві колишньому лівійському диктатору Муамару Каддафі.

Київ закликає міжнародне співтовариство посприяти у забезпеченні захисту прав затриманих українців та поверненні їх в Україну.

XS
SM
MD
LG