Доступність посилання

25 Травень 2017, Київ 12:19
Новини | Політика

Призивати насамперед треба добровольців і спеціально підготовлених людей – прикарпатські депутати


Депутати Івано-Франківської обласної ради підтримали звернення громадського об’єднання «Майдан» з Долини до президента України, міністра оборони, керівників області щодо формування принципів відбору резервістів для призову в армію. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, відповідні звернення низки громадських організацій прозвучали сьогодні на позачерговій сесії обласної ради, скликаній на вимогу громадськості.

Активісти наголосили на «необхідності формування економічно, політично і соціально обґрунтованих принципів відбору резервістів-призовників при призові, мобілізації в армію» і такому «економічно та фахово зваженому підході, який повинен убезпечити від знищення і так ослаблену економіку».

У зверненні, яке оприлюднив перший заступник голови обласної ради Олександр Левицький, йдеться, що в першу чергу слід призивати громадян з числа добровольців, які пройшли строкову військову службу і мають досвід військової справи, відставних офіцерів Збройних сил України, органів МВС, СБУ, МНС, інших спеціально підготовлених осіб. У другу чергу, як зазначено у зверненні, радять призивати осіб з числа переселенців, у третю чергу – з числа незайнятих громадян, безробітних осіб, знятих з обліку у центрах зайнятості, в четверту чергу – з числа держслужбовців, «оскільки система державної служби і так потребує скорочення бюджетного забезпечення та чисельності кадрів», у п’яту чергу – працюючих осіб-неспеціалістів народного господарства.

І лише в останню чергу можна призивати висококваліфікованих фахівців, без яких робота підприємств «може бути зірвана або зупинена», – йдеться у зверненні громадської організації.

Водночас прикарпатські депутати вимагають дотримання принципу пропорційності призовників сільської і міської місцевості.

Разом із цим зверненням президенту України і міністру оборони планують передати й інші клопотання громад Прикарпаття.

23 липня президент України Петро Порошенко підписав закон про третю хвилю часткової мобілізації, затверджений парламентом напередодні.

Ваша думка

Показати коментарі

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG