Доступність посилання

ТОП новини

Призивати насамперед треба добровольців і спеціально підготовлених людей – прикарпатські депутати


Депутати Івано-Франківської обласної ради підтримали звернення громадського об’єднання «Майдан» з Долини до президента України, міністра оборони, керівників області щодо формування принципів відбору резервістів для призову в армію. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, відповідні звернення низки громадських організацій прозвучали сьогодні на позачерговій сесії обласної ради, скликаній на вимогу громадськості.

Активісти наголосили на «необхідності формування економічно, політично і соціально обґрунтованих принципів відбору резервістів-призовників при призові, мобілізації в армію» і такому «економічно та фахово зваженому підході, який повинен убезпечити від знищення і так ослаблену економіку».

У зверненні, яке оприлюднив перший заступник голови обласної ради Олександр Левицький, йдеться, що в першу чергу слід призивати громадян з числа добровольців, які пройшли строкову військову службу і мають досвід військової справи, відставних офіцерів Збройних сил України, органів МВС, СБУ, МНС, інших спеціально підготовлених осіб. У другу чергу, як зазначено у зверненні, радять призивати осіб з числа переселенців, у третю чергу – з числа незайнятих громадян, безробітних осіб, знятих з обліку у центрах зайнятості, в четверту чергу – з числа держслужбовців, «оскільки система державної служби і так потребує скорочення бюджетного забезпечення та чисельності кадрів», у п’яту чергу – працюючих осіб-неспеціалістів народного господарства.

І лише в останню чергу можна призивати висококваліфікованих фахівців, без яких робота підприємств «може бути зірвана або зупинена», – йдеться у зверненні громадської організації.

Водночас прикарпатські депутати вимагають дотримання принципу пропорційності призовників сільської і міської місцевості.

Разом із цим зверненням президенту України і міністру оборони планують передати й інші клопотання громад Прикарпаття.

23 липня президент України Петро Порошенко підписав закон про третю хвилю часткової мобілізації, затверджений парламентом напередодні.

XS
SM
MD
LG