Доступність посилання

ТОП новини

Росія виконуватиме газові зобов’язання перед ЄС – міністр Новак


Міністр енергетики Росії Олександр Новак

Висловлювання українських політиків про наміри Росії перекрити транзит газу у ЄС – спроба ввести в оману чи дезінформувати європейських споживачів. Про це заявив міністр енергетики Росії Олександр Новак, повідомляє сайт профільного міністерства.

«На тлі зустрічей лідерів країн Митного союзу з президентом України за участю представників Єврокомісії, на якій було досягнуто домовленостей про продовження тристоронніх консультацій щодо постачання російського газу до європейських країн через територію України, викликають подив окремі репліки українських політиків про нібито існуючі наміри Росії перекрити транзит газу країнам ЄС. Ми їх можемо кваліфікувати лише як безпідставну спробу ввести в оману чи навмисно дезінформувати європейських споживачів російського газу», – зазначає Новак.

Олександр Новак запевняє, що Росія забезпечуватиме свої зобов’язання у сфері енергетики перед європейцями.

«Хотілося б наголосити, що позиція Росії з цього питання залишається незмінною: ми докладемо максимум зусиль для забезпечення виконання своїх контрактних зобов'язань перед європейськими імпортерами незалежно від поточної політичної кон'юнктури у тій чи іншій транзитній країні», – наголошує міністр енергетики Росії.

У середу прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що взимку Росія планує повністю перекрити газопостачання, навіть до країн ЄС.

«Ситуація в енергетиці є складною. Ми знаємо про плани Росії зимою взагалі перекрити транзит навіть на країни Євросоюзу», – зазначив Яценюк.

Після вівторкових зустрічей у Мінську у форматі Україна-ЄС-«Митний союз», президент України Петро Порошенко повідомив, що 6 вересня мають відбутися переговори щодо енергетики між Україною, Росією та ЄС.

«Газпром» з 16 червня 2014 року перевів Україну на передоплату постачання російського газу, зменшивши подачу палива для українських споживачів до нуля.

Україна розробляє реверсні маршрути постачання газу з Угорщини, Польщі, Словаччини й Румунії.

НАК «Нафтогаз України» подав позов щодо ціни газу на російську компанію «Газпром» до арбітражного суду у Стокгольмі. Це стало реакцією на позов російського газового монополіста, який у понеділок також подала до цієї судової інстанції російська сторона.

«Нафтогаз України» вимагає у «Газпрому» повернути 6 мільярдів доларів переплати за газ у 2010 році.

Водночас російський газовий монополіст вимагає оплати «Нафтогазом України» боргу обсягом 4,5 мільярда доларів «у зв’язку з невиконанням контракту».

Наразі Росія встановила для України одну з найвищих цін на газ – майже 500 доларів за тисячу кубометрів. Дорожче газ купує лише Франція, яка платить 550 доларів за тисячу кубометрів.

XS
SM
MD
LG