Доступність посилання

ТОП новини
17 Листопад 2018, Київ 18:00

Активісти закликають світ визнати «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями і переслідувати їхніх спонсорів


Українські й міжнародні громадські активісти закликали сьогодні міжнародну спільноту визнати збройні сепаратистські угруповання «Донецька народна республіка» і «Луганська народна республіка» терористичними організаціями.

На прес-конференції в Києві, яку організувала громадська ініціатива «Євромайдан SOS», зокрема, експерт із міжнародної безпеки Лада Рослицька з Канади заявила, що таке визнання матиме позитивні наслідки. «Для країн буде легше поширювати юрисдикцію на терористичну діяльність, яку ми так часто спостерігаємо, заморожувати активи не тільки самих терористів, а і їхніх спонсорів, у тому числі ідеологічних та фінансових. Наслідки такого рішення є дуже значними», – наводить слова експерта агентство «Укрінформ».

Експерт наголосила, що, відповідно до резолюції Ради безпеки ООН 1373, люди та організації, які підтримують терористів морально, ідеологічно та фінансово, також можуть бути визнані терористами. У цьому контексті вона звернула увагу на діяльність Партії регіонів та Комуністичної партії України.

Рослицька, крім того, висловила переконання, що визнання «ЛНР» та «ДНР» сторонами, які можуть брати участь у переговорах, «значною мірою загрожує територіальній цілісності України та мирові наступних поколінь».

Server error

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to look into it immediately. Our apologies.

Будь ласка, використайте пошук

Відео: Ukraine Crisis Media Center

На прес-конференції також оприлюднили інтерв’ю з людиною, яка два місяці зазнавала тортур у полоні сепаратистів у Краматорську.

Крім того, на ній виступила Олена Рибак – дружина закатованого сепаратистами Володимира Рибака, депутата міської ради Горлівки. Вона нагадала, що її чоловік перший порушив питання про те, що на Сході України воюють не лише «ополченці», а саме міжнародні терористичні організації, які фінансуються з-за кордону, повідомили в «Євромайдан SOS».

Збройні сепаратистські угруповання «Донецька народна республіка» і «Луганська народна республіка» визнала терористичними організаціями Генеральна прокуратура України. Це було ще до того, як «ДНР» пережила низку розколів, унаслідок яких нині діє кілька угруповань із цією назвою, а також угруповання «Новоросія».

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG