Доступність посилання

ТОП новини

Україна має сплатити «Газпрому» 2 мільярди доларів до кінця жовтня – Еттінґер


Ґюнтер Еттінґер

Україна має сплатити російському «Газпрому» два мільярди доларів до кінця жовтня і ще 1,1 мільярд доларів до кінця року, повідомив єврокомісар з енергетики Ґюнтер Еттінґер.

«За підсумками переговорів було ухвалено рішення, що Україна бере на себе зобов’язання сплатити відкриті рахунки на два мільярди доларів, їх має бути внесено до кінця жовтня на рахунки російських партнерів», – сказав він за підсумками тристоронніх переговорів України, ЄС і Росії в Берліні.

Еттінґер також заявив, що новий раунд тристоронніх переговорів щодо газу відбудеться наприкінці наступного тижня.

Єврокомісар заявив, що високо оцінює шанси того, що газової домовленості між Україною, ЄС і Росією буде досягнуто.

Росія встановила для України одну з найвищих цін газу – майже 500 доларів за тисячу кубометрів. Дорожче газ купує лише Франція, яка платить 550 доларів за тисячу кубометрів.

«Газпром» з 16 червня 2014 року перевів Україну на передоплату постачання російського газу, зменшивши подачу палива для українських споживачів до нуля.

«Нафтогаз» подав позов щодо ціни газу на російську компанію «Газпром» до арбітражного суду у Стокгольмі.

25 вересня Угорщина припинила транспортування газу в Україну. Про це йдеться у повідомленні української компанії «Нафтогаз». У «Нафтогазі» рішення угорської компанії про припинення реекспорту пов’язують із тиском Росії.

Міністр енергетики Росії в інтерв’ю німецькій газету Handelsblatt заявив, що Європа, за контрактом не має права реекспортувати газ до України. За словами Новака, поставки європейським споживачам можуть припинити, якщо реекспорт відбуватиметься.

XS
SM
MD
LG