Доступність посилання

ТОП новини

Кабмін планує затвердити порядок виконання закону про люстрацію


Міністр юстиції Павло Петренко

Кабінет міністрів України планує затвердити порядок проведення перевірок державного апарату згідно з законом про очищення влади, заявив міністр юстиції Павло Петренко.

«Я просив би підтримати проект порядку проведення перевірки, згідно з законом про очищення влади, який був поданий Міністерством юстиції на виконання закону. Ми пропонуємо, щоб уряд його схвалив і оприлюднив», – зазначив Петренко.

За його словами, Міністерство юстиції готове спільно з секретаріатом Кабміну в перший день, коли закон набуде чинності, подати акти, пов`язані зі звільненням тих керівників центральних органів виконавчої влади та їхніх заступників, які потрапляють під люстрацію, і затвердити черговість проведення перевірок.

Водночас прем’єр-міністр Арсеній Яценюк доручив Державній фіскальній службі й Міністерству юстиції створити департаменти з питань виконання закону про люстрацію.

Вчора президент України Петро Порошенко підписав закон про очищення влади.

Документ передбачає проведення перевірок державних службовців та прирівняних до них осіб.

16 вересня Верховна Рада України ухвалила закон про люстрацію.
За відповідне рішення проголосував 231 народний депутат із 246. Перед цим депутати робили невдалі спроби ухвалити цей документ, однак він не набрав необхідної кількості голосів. У цей час протестувальники, що вимагали ухвалення закону під стінами парламенту, перекрили рух на вулиці Грушевського і підпалили шини.

За словами прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, під дію закону про люстрацію потрапляють близько мільйона чиновників.

XS
SM
MD
LG