Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2019, Київ 03:18

«Бунтівних» нацгвардійців обіцяють не карати, якщо ті припинять протест


Учасники протесту в центрі Києва, 13 жовтня 2014 року

Перший заступник голови адміністрації президента Геннадій Зубко заявив сьогодні, що до тих строковиків Національної гвардії, які сьогодні припинять свій протест під адміністрацією і повернуться до військової частини, ніяких покарань застосовувати не будуть.

Він закликав військовиків-мітингарів, які протестували проти того, що їх не звільняють у запас понад півроку після закінчення терміну служби, але й не пропонують перейти на контракт, повертатися до місця дислокації.

На думку посадовця, подальші плани щодо строковиків і часу їхнього звільнення в запас можуть стати ясні після візиту президента Петра Порошенка наприкінці цього тижня до італійського Мілана, де можлива зустріч українського керівника з президентом Росії Володимиром Путіним.

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос, зі свого боку, пообіцяв учасникам протесту контролювати перебіг розгляду їхнього питання й висловив готовність вирушити з ними до частин, щоб з’ясувати деталі їхніх претензій.

Кілька сотень солдатів-строковиків Національної гвардії (колишніх Внутрішніх військ МВС), а також батьки частини з них, пікетують сьогодні адміністрацію президента в Києві з вимогою звільнення в запас. Як кажуть військовослужбовці, вони відслужили понад півтора року, тобто більш як на півроку «переслужили» річний термін, що, за їхніми словами, не передбачено законом.

Дивитись коментарі (8)

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG