Доступність посилання

ТОП новини

Кличко доручив перевірити пожежну охорону в усіх громадських місцях Києва


Пожежа в кінотеатрі «Жовтень», 29 жовтня 2014 року (фото: Олена Рощіна)

Пожежну охорону потрібно перевірити в усіх кінотеатрах й інших публічних місцях столиці, заявив мер Києва Віталій Кличко під час оперативної наради з керівниками профільних відомств столиці щодо ситуації навколо кінотеатру «Жовтень».

«Ми повинні встановити причину займання. І, що важливо, перевірити пожежну охорону в усіх кінотеатрах і місцях скупчення людей: всі пожежні виходи, щоби не були заблоковані двері. Ще раз перевірити наявність вогнегасників і обладнання для локального усунення вогню. Це стосується концертних залів, музеїв, інших громадських місць, де присутні багато людей», – сказав Віталій Кличко.

Також мер наголосив, що потрібно якнайшвидше розслідувати причини займання і притягнути винних до відповідальності.

Представники столичної міліції зазначили, що наразі працює слідча група і найближчим часом буде відкрите кримінальне провадження за фактом підпалу кінотеатру. Постраждалих у результаті пожежі немає.

Пожежа в кінотеатрі «Жовтень» сталася 29 жовтня ввечері, її гасили майже чотири години.

(Відео користувача YouTube Hanna Hrabarska)

За даними ЗМІ, у час, коли почалася пожежа, у кінотеатрі йшов фільм з програми кінофестивалю «Молодість». На сеансі демонстрували французьку картину Маріо Фанфані «Літні ночі» з конкурсу Sunny Bunny (Сонячний зайчик), який є головним ЛГБТ-заходом в Україні.

4 грудня 2013 року було подано позов про виселення кінотеатру «Жовтень» з приміщення. Цей процес триває і досі.

У лютому 2014 року КМДА пообіцяла укласти з цим кінотеатром нову угоду оренди на 3 роки.

Частину столичного Подолу, на якій розташований «Жовтень», продовжують забудовувати. Поблизу самого кінотеатру вже не раз намагалися розпочати будівництво.

Українське законодавство забороняє виселення закладів культури без надання їм іншого рівноцінного приміщення.

XS
SM
MD
LG