Доступність посилання

ТОП новини

У газових переговорах досягнуто суттєвого прогресу – Порошенко і Ромпей


Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу, президент України Петро Порошенко та президент Європейської ради Герман Ван Ромпей

Президент України Петро Порошенко та президент Європейської ради Герман Ван Ромпей відзначили суттєвий прогрес щодо досягнення домовленостей про постачання російського газу в Україну. Про такий результат їхньої телефонної розмови повідомляє прес-служба президента України.

Міністр енергетики Росії Олександр Новак сьогодні вранці заявив, що Україна й Росія узгодили базові умови поновлення поставок газу в зимовий період. Водночас Росія заявляє, що газова суперечка з Україною не буде вирішена, поки Євросоюз не гарантує передоплату Києвом поставок газу, який він хоче отримати від Москви взимку.

За словами прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, Україна розраховує на ціну на російський газ 378 доларів за тисячу кубометрів у четвертому кварталі цього року і 365 доларів – у першому кварталі 2015 року.

У Міністерстві енергетики Росії підтвердили цю ціну.

Сьогодні Кабмін схвалив протокол про умови постачання газу в зимовий період. Документ визначає українську позицію в рамках тристоронніх переговорів щодо забезпечення поставок газу в Україну та Євросоюзу.

Наразі газові переговори у форматі Україна-ЄС-Росія продовжуються.

XS
SM
MD
LG